Medrave Software AB - Bakgrunn

Medrave Software AB er et skandinavisk selskap med 15 ansatte i Sverige og Norge, hvorav blant annet to leger, en IT- ingeniør og flere programutviklere. Vårt grunnprodukt er medrave4, et informasjonssystem som henter virksomhetsdata fra deres journalsystem og enkelt lager rapporter og beslutningsgrunnlag. Her følger noen fakta som vi håper vil vekke deres interesse:

Rave, den første utgaven, ble dannet allerede 1996 av en håndfull leger i Stockholm som ønsket å lage et standardverktøy som enkelt henter virksomhetsdata og sammenstiller denne i et klinisk perspektiv. Produktet har blitt videreutviklet og fått stadig flere funksjoner i tett samarbeid med våre brukere. Medrave M4 finnes nå på over 800 legekontor i Sverige og 140 i Norge. Selskapet Medrave Software AB drives som et skandinavisk samarbeid med et heleiet datterselskap i Norge, Medrave Software AS.

Medrave4 gir informasjon om situasjonen i virksomheten innen et stort antall forskjellige områder som profesjonen føler stor grad av engasjement for. Dette gir virksomhetssjefen et oppdatert bilde av hvordan virksomheten presterer og hjelper til med å finne svar på spørsmål fra forskjellige interessenter.

Informasjonen finnes direkte tilgjengelig for de ansatte på deres arbeidsstasjoner, enkelt søkbar og visualisert med diagrammer og tabeller for å forenkle forståelsen. Ferdige standardrapporter med mulighet for å lage egne avgrensninger av ønsket utvalg, søke, skrive ut sider eller lagre disse som Excel-ark. Systemet er laget for å enkelt hente data fra samtlige journalsystem med en enkel installasjon.

Vår svenske daglige leder uttalte i en nylig presentasjon: "Vår senaste version, har tagit ett rejält kliv framåt i denna ambition, och vi har utnyttjat modern teknik. En högteknologisk intelligens när den är som bäst! Man sparar mycket tid, och pengar på att samla in data med Medrave M4, samt som beslutsunderlag för verksamhetens kärna: sjukvården. Vi vet att det är svårt, snudd på omöjligt, att få en överblick annars. Ett intelligent informationssystem som sorterar och presenterar och gör det svåra lite enklare, och framför allt, mycket roligare!"

Vi håper at vi kan få en anledning til å vise produktet vårt for dere, til å vise mulighetene for å styre helsevirksomheten mot bedre kvalitet og effektivitet.

Medarbeidere

Ledelse

Per Stenström

Administrerende direktør (adm.dir)

+46 8 512 514 91

per.stenstrom@medrave.com

Svein Gjelstad

Administrerende direktør - Norge

+47 92 090 973

svein.gjelstad@medrave.com

Björn Jacobson

Nestleder

+46 70 201 26 56

bjorn.jacobson@medrave.com

Daniel Vinberg

Leder for utvikling

+46 8 512 514 90

daniel.vinberg@medrave.com

Support

Daniel Paulsson

Leder for support

+46 8 512 514 96

daniel.paulsson@medrave.com

Jenny Lundqvist Rennemo

Systemtekniker

+46 8 512 514 98

jenny.rennemo@medrave.com

Melina Shamlou

Systemtekniker

+46 8 128 962 00

melina.shamlou@medrave.com

Utviklere

Olof Larsson

Systemutvikler

+46 8 512 514 93

olof.larsson@medrave.com

Arvid Hellström

Systemutvikler

+46 8 512 514 94

arvid.hellstrom@medrave.com

Joel Ayvazian Forsgren

Systemutvikler

+46 8 512 514 95

joel.forsgren@medrave.com

Martin Andersson-Tenninge

Systemutvikler

+46 8 128 962 01

martin.andersson-tenninge@medrave.com

Jens Magnusson

Systemutvikler

+46 8 512 514 92

jens.magnusson@medrave.com

Felicia Sandberg

Systemutvikler

+46 8 128 962 02

felicia.sandberg@medrave.com


Loading...